tra9

Wyzwalacz radiowy TR-A9

Studyjne lampy błyskowe marki Jinbei zmieniały się powoli na przełomie ostatnich lat. Ostatnią nowością jaka została wprowadzona jest wbudowanie do lamp odbiorników synchronizacyjnych, za pomocą których można nie tylko synchronizować błysk lampy z migawką, ale również sterować podstawowymi parametrami lampy.

Za pomocą wyzwalacza TRS-V jesteśmy w stanie zmieniać moc oraz włączyć lub wyłączyć światło modelujące lampy bez podchodzenia do niej.

Fotografowie, którzy zakupili nowe lampy oraz wyzwalacz systemowy Jinbei TRS-V stanęli przed problemem komunikacji nowych lamp ze starszym sprzętem, który posiadali w swoim studio.
Z pomocą przyszedł nowy wyzwalacz Jinbei oznaczony symbolem TR-A9.
Jinbei TR-A9 to zestaw nadajnika i odbiornika sieciowego przeznaczony do komunikacji studyjnych lamp błyskowych z aparatem. Urządzenie można zakupić w postaci zestawu (nadajnika i odbiornika) lub samego odbiornika. Co daje pewne możliwości.

Specyfikacja:
Zestaw urządzeń synchronizacyjnych TR-A9 to nadajnik i odbiornik pracujący w jednym z 16 kanałów na częstotliwości radiowej 2,4 GHz. Pozwalający na swobodną pracę na odległości do 100 m. TR-A9 synchronizuje błysk lampy z migawką aparatu do czasu 1/250s (w zależności od czasu synchronizacji aparatu). Nadajnik zestawu zasilany jest baterią CR2032, odbiornik zaś zasilany jest z sieci 230V. Złącze synchronizacyjne odbiornika zakończone jest wtykiem typu Jack 3,5mm.
Dodatkowym atutem tego zestawu jest możliwość komunikacji z nadajnikiem TRS-V oraz odbiornikiem TRS-V, który wbudowany został w lampy błyskowe Jinbei.

Możliwości jakie otwiera nowy wyzwalacz:

  • za pomocą nadajnika TRS-V synchronizujemy błysk lampy, do której podłączony jest odbiornik TR-A9
  • za pomocą nadajnika TR-A9 wyzwalamy lampy błyskowe Jinbei z wbudowanym odbiornikiem TRS-V.
  • za pomocą zestawu synchronizujemy aparat fotograficzny ze studyjną lampą błyskową wyposażoną w złącze synchronizacyjne Jack 3,5mm i zasilanie sieciowe.

Żadna z wymienionych metod synchronizacji nie daje możliwość zdalnego sterownia parametrami lamp.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *