yn560iv

Yongnuo YN560-IV

Firma Yongnuo rozszerzyła ofertę manualnych lamp reporterskich o dodatkowy model. Czwarta generacja lampy YN560, bo o niej tu mowa, została wyposażona w sterownik zdalnego zarządzania lampami błyskowymi. Pozwala on w trybie TX (master) na zdalne zarządzanie funkcjami lamp trzeciej i czwartej generacji. Za pomocą wbudowanego sterownika możemy na odległość dokonać zmiany trybu pracy lampy (manualny lub stroboskopowy), ustawień mocy lampy (do 1/128 mocy błysku), zoomu palnika (24-105mm).

yn-560-iv

Yongnuo YN560-IV pozwala na zdalne zarządzanie trzema niezależnymi grupami oświetlenia błyskowego oraz posiada osobny kanał zarządzania nastawami własnymi (lampa zarządzająca nie jest przydzielana do żadnej z grup).

YN560-IV może być również sterowana poprzez inną lampę tej samej generacji lub poprzez sterownik YN560-TX. W tym celu należy wybrać tryb pracy lampy „RX”(odbiornik). W trybie tym lampa może zostać przydzielona do jednej z sześciu grup synchronizując lampę z YN560-TX lub jednej z trzech grup jeżeli synchronizujemy z inną lampą czwartej generacji.

Oprócz powyższych nowa lampa firmy Yongnuo jak i jej poprzedniczki posiada tryb pracy:

  • manualny,

  • stroboskopowy,

  • S1 tryb fotoceli z synchronizacją na pierwszy błysk,

  • S2 tryb fotoceli z pomijaniem przedbłysków

Nowa wersja znanej i cenionej lampy Yongnuo kierowana jest przede wszystkim do fotografów którzy lubią światło frontowe. W zamian za możliwość błyskania bezpośrednio z sanek aparatu oraz zarządzania innymi lampami muszą pogodzić się ze zmniejszoną ilością obsługiwanych grup oświetlenia oraz z mniej czytelnym wyświetlaczem w stosunku do sterownika YN-560TX.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *