…lampa nie posiada złącza do aktualizacji oprogramowania. Niestety producent nie wyposażył lampy w specjalne złącze USB, jednak w tym przypadku nie oznacza to że oprogramowania lampy nie da się zaktualizować.

Lampę Yongnuo YN-685 opisywałem we wcześniejszym artykule dlatego w tym nie będę poruszał samych danych lampy. Mimo, że jest ona już nie młoda nadal często kupowana ze względu na swoje spore możliwości oraz niewygórowaną cenę.
Z biegiem czasu lampa odsłoniła swoje drobne niedociągnięcia. Szybko rozwijająca się technologia powoduje również pewne „nieporozumienia” między sprzętem. Jeśli ktoś kupił lampę kilka dni, tygodni temu może tego nie odczuć. Jednak osoby posiadające ten sprzęt dłuższy czas, zmieniając aparat na nowszy (Canon EOS 1500D, 3000D) mogli się przekonać o pewnych niekompatybilnościach. Dzieje się tak dlatego że inżynierowie z Yongnuo uaktualniają firmware w nowo wyprodukowanych lampach. Warto również to zrobić aby pozbyć się problemów i usprawnić funkcjonowanie lampy.
Jest jedno małe „ale”, lampa nie posiada złącza do aktualizacji oprogramowania. Niestety producent nie wyposażył lampy w specjalne złącze USB, jednak w tym przypadku nie oznacza to, że oprogramowania lampy nie da się zaktualizować.
Firmware lampy YN-685 można zaktualizować bezprzewodowo za pomocą sterownika YN-622TX, który będzie pracował na zasadzie serwera do przesyłania danych.

 

Do aktualizacji potrzebować będziemy:
– komputer klasy PC lub MAC
– oprogramowanie na komputer YNFlash Updater do przesyłania oprogramowania
– aktualnego firmwaru – ze strony producenta
– sterownika YN-622TX
– przewodu USB – mini USB
– lampy YN-685 co jest oczywiste 😉

 

Zacznijmy od ściągnięcia oprogramowania ze strony producenta. Aby to zrobić należy kliknąć w poniższy link:
Yongnuo Support
Tam w zakładce „Firmware upgrade” klikamy kategorię „Flash” i szukamy odpowiedniego softu w zależności, którą wersję lampy posiadamy (Canon, Nikon). Pobieramy go na dysk naszego komputera i zapamiętujemy jego lokalizacje. Przechodzimy do zakładki „Driver download” i pobieramy odpowiednie oprogramowanie na komputer w zależności Mac czy Windows. Powyższe oprogramowanie należy „wypakować” za pomocą WinRar, 7-zip czy też innego programu „pakującego” i zainstalować na komputerze.

Mamy zainstalowane oprogramowanie na komputerze. Włączamy je. Do komputera podłączamy YN622TX za pomocą przewodu USB. Włączam sterownik YN-622TX za pomocą dwóch klawiszy. Naciskamy i przytrzymujemy przycisk o nazwie „GR” lub „GROUP”. Nie puszczając tego klawisza włączamy urządzenie.

Przechodzimy do lampy.
Przytrzymujemy wciśnięty przycisk „MODE” na lampie i nie puszczając tego przycisku włącz lampę (oczywiście baterie muszą być zamontowane:) )Lampa pokaże aktualnie zainstalowaną wersję softu. Jeśli wersja jest starsza od tej na stronie producenta należy zainstalować aktualniejszy firmware.

Odkładamy sterownik i lampę, przechodzimy do pracy na komputerze. W oknie programu YNFlash Updater klikamy button o nazwie „browse”. Otworzy się następne okno w którym musimy podać lokalizację ściągniętego i rozpakowanego pliku z firmware do naszej lampy. Zatwierdzamy wybór i klikamy przycisk „START” Program rozpocznie przesyłanie oprogramowania.
Po zakończeniu aktualizowania lampa ponownie się uruchomi oraz poinformuje nas o tym fakcie sygnałem dźwiękowym.
Pozostaje zamknąć oprogramowanie na komputerze, wyłączyć sterownik YN-622TX i cieszyć się nowym firmware na naszej YN-685.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *