Co kryje w sobie lampa z serii Jinbei DM? Warto wiedzieć co w trawie piszczy a w DM-ce jest coś co z pewnością zawstydzi znacznie droższe konstrukcje.

DM to seria kompaktowych studyjnych lamp błyskowych o czterech stopniach mocy: 300Ws, 400Ws, 500Ws, 600Ws. Lampa skierowana jest do małych i średnich studiów fotograficznych jako oświetlenie główne i uzupełniające. Seria DM zarówno w rękach amatora jak i profesjonalisty pozwoli na zbudowanie niesamowitego planu zdjęciowego, a dzięki wbudowanemu odbiornikowi radiowemu praca stanie się o wiele przyjemniejsza.

BUDOWA

Jak większość producentów tak i Jinbei do budowy podstawowych lamp błyskowych używa tworzywa. W przypadku lamp z serii DM również mamy do czynienia z tworzywem jednak jest ono naprawdę dobrej jakości.
Cylindryczna wentylowana obudowa zakończona charakterystyczną rączką posiada stałe wymiary dla całej serii lamp DM: 270mm x 130mm x 195mm. Masa jednostki w zależności od mocy waha się między 1,55kg a 1,7kg.
Lampy Jinbei DM wyposażone zostały w wydajne aktywne chłodzenie oraz zabezpieczenia termiczne ostrzegające użytkownika o zbyt wysokiej temperaturze. W teście wykonałem 100 błysków na pełnej mocy jeden po drugim w czasie 1 minuty i 48 sekund, lampa nie wykazała problemów z przegrzewaniem.

Na tylnym panelu lampy znajdują się: sporej wielkości wyświetlacz LCD, fotocela, sześć przycisków sterujących, gniazdo synchronizacyjne Jack 3,5mm, włącznik oraz gniazdo zasilania z bezpiecznikiem.

Przednia część lampy to przede wszystkim źródło światła błyskowego w postaci palnika w kształcie przerwanego okręgu. Za nim znajduje się odbłyśnik w centrum którego umieszczono światło modelujące w postaci wysokowydajnej matrycy LED o mocy 10W.
W trosce o dostęp do szerokiej gamy modyfikatorów serię lamp Jinbei DM wyposażono w uchwyt akcesoriów typu Bowens.
Jednym z ważniejszych elementów obudowy lampy błyskowej jest jej uchwyt pozwalający na montaż na statywie oświetleniowym. Jest on również odpowiedzialny za zdolność utrzymania większych modyfikatorów. Podczas testów lampa bez problemu utrzymała softbox oktagonalny 120cm w wersji UMB, który ze względu na mechanizm szybkiego montażu cechuje się większą wagą.

MOC

W serii DM mamy do wyboru cztery moce lamp 300, 400, 500 i 600Ws. Każda z tych lamp charakteryzuje się regulacją do 1/64 mocy błysku. W zależności od sytuacji i potrzeby mamy możliwość precyzyjnego sterowania mocą lampy co 0,1EV lub bardzo szybką zmianę mocy o wartość 1,0EV. Jeśli chodzi o szybkość tu z pewnością producent ma się czym pochwalić, czas gotowości lampy do kolejnego błysku mieści się w zakresie od 0,05s do 1,1s!
Lampy Jinbei z serii DM mogą również pochwalić się systemem automatycznego rozładowania energii błysku. Przy czym DM-ki nie błyskają po oczach modelce przy zejściu z mocy wyższej na niższą, a rozładowują się wewnętrznie! Taką funkcją mogą pochwalić się tylko nieliczne lampy i to z serii PRO!

KOMUNIKACJA / SYNCHRONIZACJA

Jinbei DM to seria niewielkich funkcjonalnych studyjnych lamp błyskowych wyposażonych w odbiornik radiowy „TR” pracujący na częstotliwości 2,4Ghz kompatybilny z wieloma nadajnikami systemu Jinbei:

 • TR-611
 • TR-612
 • TR-A3
 • TR-A6
 • TR-A6II
 • TR-A9
 • TR-Q6
 • TR-Q7
 • TR-V6

Seria lamp błyskowych DM umożliwia pracę w jednej z dziesięciu grup. Taka ilość grup ułatwia zapanowanie nad rozległym planem zdjęciowym z dużą ilością punktów oświetleniowych.
Producent nie zapomniał tu o osobach pracujących w innych systemach komunikacji radiowej i wyposażył lampę w złącze synchronizacyjne standardu Jack 3,5mm. Nie zapomniano również o komunikacji optycznej dlatego na „pokładzie” DM-ek znajdziemy również fotocelę.

FUNKCJE

Jinbei DM to seria przystępnych cenowo lamp studyjnych, które charakteryzują się stabilną i powtarzalną pracą. Temperatura barwowa emitowanego światła utrzymuje się na poziomie 5500K z dokładnością ± 200K. Czas trwania błysku w zależności od mocy błysku utrzymuje się na poziomie od 1/800s do 1/2200s.
Światło modelujące DM-ki to matryca LED o mocy 10W. Działa ona w trzech trybach: proporcjonalnym do mocy błysku, pełna moc lub wyłączona. Jinbei DM posiada również system ABEI czyli system informowania o gotowości lampy za pomocą światła modelującego. System uruchamia się wraz z wyłączeniem dźwięku przy włączonym świetle modelującym.
Ciekawostką w tej klasie lamp jest funkcja nazwana przez producenta EasyCap. Umożliwia ona tworzenie maski do wycinania tematu zdjęcia z tła.

FUNKCJONALNOŚĆ

Seria małych kompaktowych fleszy posiada szereg ciekawych funkcji. Ciężko byłoby zapanować nad nimi gdyby nie odpowiednio zaprojektowany tylny panel lampy. Pierwsze co zauważymy na nim to sporej wielkości czytelny wyświetlacz podświetlany na niebieski kolor. Wszelkie informacje na wyświetlaczu LCD wyświetlane są w kolorze białym dając przyjemny dla oka kontrast. Z pewnością jest on czytelny i nawet osoby ze słabszym wzrokiem bez problemu odczytają wszelkie informacje.
Szeroko rozstawione, odpowiednio duże i czytelnie opisane przyciski sterownia niewątpliwie wpływają na wygodę użytkowania lamp z serii DM.
Seria DM posiada charakterystyczną rączkę wysuniętą ponad cylindryczną obudowę flesza, która dla pewności chwytu wyposażona została w gumowy grip.

Podsumowując. Seria kompaktowych lamp Jinbei DM to niesamowita funkcjonalność w przystępnej cenie. Z pewnością bardzo ciężko będzie znaleźć lampę innego producenta w tej samej klasie dającego samoczynne wewnętrzne rozładowanie błysku!

Najważniejsze cechy lampy:

 • duży zakres regulacji mocy błysku
 • regulacja mocy błysku w skokach co 0,1 lub 1EV
 • stabilna temperatura barwowa 5500K ±200K
 • krótki czas ładowania 0,05 do 1,1s
 • wbudowany odbiornik radiowy Jinbei TR
 • gniazdo synchronizacyjne Jack 3,5mm
 • światło modelujące 10W LED
 • aktywne chłodzenie
 • mocowanie typu Bowens
 • samoczynne wewnętrzne rozładowanie przy zmianie mocy na mniejszą
 • funkcja wycinania obiektu z tła
 • lekka i kompaktowa obudowa

Czego spodziewać się w pudełku po zakupieniu lampy Jinbei DM?

 • lampy błyskowej
 • osłony na palnik
 • przewodu zasilającego
 • karty gwarancyjnej

Ze względu na ochronę środowiska naturalnego instrukcję do lampy znajdziemy pod linkiem poniżej.

https://fripers.pl/instrukcje/
Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *